REZERVACE...
Rezervace je nezávazná! Po vytvoření rezervace budete kontaktování telefonicky operátorem, se kterým můžete probrat veškeré detaily, udělat změny, či se zeptat na podrobnější informace, popř. emailem Vám budou zaslány údaje potřebné k uhrazení, vystavení a vyzvednutí (kontrolujte email).
INFOLINKA:

810 810 810
info@kralovna.cz


234 704 923
info@asiana.cz
PARTNEŘI WEBU:

Odkazy


Cestování po světě

Vše co se chcete nebo potřebujete dozvědět o různých koutech na zemi.


Tipy ohledně tarifů

Nejpoužívanějšími třídami jsou zlevněné ekonomické (turistické) třídy, které se řídí restriktivními podmínkami. Obecně platí zásada, že čím výhodnější tarif, tím jsou přísnější jeho omezení.
Letenky za nejlevnější tarify často musí být vystaveny v předstihu jeden až tři týdny před odletem - pravidlo "APEX". Zlevněné letenky nejsou většinou refundovatelné, omezeno je přerušení cesty a změna rezervace může být provedena za poplatek stanovený leteckou společností a nebo vůbec zakázána.

Pokud chcete opravdu najít nejnižší cenu, dodržujte tato pravidla:
Nejnižší cenu vždy najdete v ekonomické třídě!
Zůstaňte v místě, kam letíte, minimálně jednu sobotu!
Letenku kupujte dostatečně dopředu!
Použijte tutéž leteckou společnost pro všechny úseky letu!
Zvolte si nejméně vytížené dny (v současné době úterý a středa)
Necestujte v období dovolených!
Zpáteční letenky jsou obvykle cenově výhodnější než jednosměrné.

Nejčastějšími podmínkami u zlevněných letenek jsou minimální doba pobytu např. "Sunday Rule" (cestující musí strávit noc ze soboty na neděli v cíli své cesty) a maximální doba pobytu.

Dětské slevy:
Děti do 2 let (infanti) mají slevu 90% z plného tarifu bez práva na místo. Letištní poplatky nejsou vybírány.
Děti od 2 do 12 let mají slevu 33% nebo 50% (podmínky leteckých společností) z tarifů dospělého. Mají nárok na místo. Letištní poplatky jsou vybírány.

Mládežnické slevy:
Ve většině případů se mládežnické slevy poskytují do 25 let.
Rezervační tipy - aneb jak najít nejlepší letenku

Na této stránce bychom vás rádi provedli rezervačním systémem, abyste vaši letenku našli co nejrychleji, bez zdlouhavého procházení mnoha nabídkami.

1. krok - vyhledávání


Typ cesty
Na úvodním formuláři si můžete nadefinovat, jaký typ letenky pro Vás bude nejvhodnější.
Na výběr máte ze 4 možností:
*zpáteční letenka - budete cestovat z bodu A do bodu B a zpět do bodu A - např. Praha - Londýn - Praha.
*jednosměrná letenka - poletíte pouze z bodu A do bodu B, např. Praha - Londýn
*jiný návrat - budete cestovat z bodu A do bodu B a z bodu C se budete vracet do bodu A - např. Praha - Londýn, Dublin - Praha
*vlastní cesta - tady si můžte navolit až 4 destinace a spojit je v jednu letenku, např. Praha - Sydney - Singapore - Praha


Itinerář
Při výběru destinací je automaticky pro odlet nastavená Praha, tuto volbu však přepíšte jakoukoliv destinací. Pokud si nejste jistí, jak se destinace píše, stačí kliknout na Seznam letišť, zvolit si stát a potom konkrétní destinaci, ta se automaticky propíše do formuláře. Stejně postupujete také s cílovou destinací.
Dále si vyberete datum, kdy budete cestovat. K dispozici je vám graficky znázorněný kalendář, z jterého je na prví pohled zřejmé, kdy je víkend. To vám usnadní výběr termínu pro cestu. Dále si můžte určit čas odletu. Tuto funkci vaužijete při hledání pomocí letového řádu, ke které se dostaneme níže.

Preference

Nejlevnější cena +/-:
Protože známe potřeby našich klientů, je toto výchozí způsob hledání.Pokud můžete svoji cestu posunout o 1 - 5 dnů, Letuska.cz vám po kliknutí na tlačítko pokračovat zobrazí přehled dostupných cen. U každé ceny bude uvedeno, jestli je dostupná v požadovaném termínu, nebo s nějakým posunem. Toto je označeno sadou ikonek - smajlíků.
*smile2.gif, 1 kB - tato cena již bohužel není dostupná
*smile.gif, 1 kB - informace o této ceně není k dispozici, kliknutím na ni se systém pokusí informaci získat
*smile4.gif, 0 kB - cena je dostupná v požadovaném termínu
*smile3.gif, 0 kB - cena je dostupná a počet dní pod smajlíkem určuje, v jakém rozmezí
*smile5.gif, 0 kB - cena je dostupná, ale odchylka od požadovaného termínu je již příliš vysoká

Nejlevnější cena - včetně poplatků :
"Nejlevnější cena - včetně poplatků", Vám umožní znát konečnou cenu za všechny cestující hned po kliknutí na tlačítko pokračovat, a to včetně jednotlivých letů. Tato varianta hledá nabídky na konkrétní termín.

Letový řád:
Tato varianta vám najde všechny dostupné lety a vy si sami určíte, které lete chcete využít. Toto hledání je vhodné pro ty z Vás, kteří musí být v cíli v určitou hodinu. Je důleží mít na paměti jedno pravidlo. Pokud má být letenka co nejlevnější, je potřeba cestovat s jednou leteckou společností tam i zpět. Abyste měli hledání jednodušší, můžete si zvolit čas, kdy chcete odlétat. Můžete si zvolit konkrétní hodinu, nebo rozmezí, dopoledne, odpoledne a večer.

Třída:
Systém Letuska.cz byl naprogramován tak, aby hledal letenky podle několika parametrů. Jedním z nich je také cestovní třída. Z tohoto důvodu si můžete vybrat, jakou třídu preferujete.
*požaduji ekonomickou třídu - Letuska.cz pro Vás bude hledat jen lety v ekonomické třídě
*požaduji business třídu - Letuska.cz pro Vás bude hledat jen lety v business tříde
*preferuji ekonomickou třídu - Letuska.cz nejdříve zobrazí lety v ekonomické třídě a poté v business třídě
*preferuji business třídu - Letuska.cz nejdříve zobrazí lety v business třídě a poté v ekonomické třídě

Letecké společnosti:
Pokud máte nějakou oblíbenou leteckou společnost, se kterou cestujete pravidelně. můžete ji na tomto místě zadat do formuláře. Letuska.cz poté bude heldat nabídky jen od této letecké společnosti. Z tohoto důvodu je lepší, pokud necháte políčko nevyplněné, aby mohla Letuska.cz najít nejlepší ceny letenek od všech leteckých společností.

Výběr cestujících
Ještě je potřeba zvolit si počet a typ cestujících. V jeden okamžik můžete rezervovat max. 9 cestujících s nárokem na sedadlo.
*Dospělý - cestujícím je osoba ve věku 25 - 59 let
*Mládežník - cestujícím je osoba ve věku 12 - 24 let
*Dítě - cestujícím je osoba ve věku 2 - 11 let
*Senior - cestujícím je osoba ve věku 60 a více let
*miminko - cestujícím je osoba mladší 2 let - tato osoba nemá nárok na sedadlo


Nyní máme vyplněný formulář a pomocí tlačítka pokračovat jej odešleme a necháme Letusku.cz pracovat. Na další stránce nám zobrazí jednotlivé nabídky.

2. krok - ocenění


Nejlevnější cena - včetně poplatků

Pokud jsme nechali v úvodním formuláři přednastavený způsob hledání, máme nyní na monitoru zobrazené ceny včetně poplatků, seřazené od nejlevnějších k těm dražším. U každé ceny je uvedena letecká společnost, číslo letu, čas odletu, cíl cesty, typ cestovní třídy a doba letu.
V horní části stránky najdete nabídku 10ti nejlevnějších cen, kde se může objevit 1 letecká spoelčnost několikrát. Znamená to, že má v tuto chvíli na požadované termíny nejnižší ceny. Můžete si zvolit jiný filtr, který se jmenuje nejlepší nabídky společností. Letuska.cz potom najde nejlepší cenu od každé společnosti, která do cílové destinace létá.
Občas se může stát, že 1 letecká společnost má několik stejných cen, ale pro různé kombinace letů. Pokud vám vyhovuje nabídka, která není mezi ostatními, ale vidíte ji v krátkém přehledu 10ti nejlepších, stačí na ni kliknout a Letuska.cz ji zobrazí na předním místě.
I když je tento způsob hledání urče pro konkrétní termín, není nutné se pro změnu data vracet na úvodní stránku. V horní části stránky jsou uvedeny datumy, které můžete posouvat vždy o jeden den vpřed nebo vzad. Letuska.cz Vám pokaždé zaktualizuje přehled cen.
Nabídka, která je označena zeleným proužkem je aktivní. Pokud Vám tato varianta nevyhovuje, stačí označit jinou nabídku a pomocí tlačítka pokračovat přejít k dalšímu kroku.

Nejlevnější cena - +/-
Pokud zvolíme variantu s rozmezím dat pro cestu, Letuska.cz nám v několika dílčích krocích nabídne požadované informace. Nejdříve zobrazí ceny letenek. Ceny jsou rozděleny na ceny bez poplatků a ceny s poplatky. U každé nabídky je zobrazeno logo letecké společnosti, odkud kam chceme cestovat, a také jestli je odlet a návrat v požadovaném termínu. To je znázorněno sadou smajlíků smile.gif, 1 kB,smile2.gif, 1 kB,smile3.gif, 0 kB,smile4.gif, 0 kB,smile5.gif, 0 kB
Pokud si vybereme cenu, která je pro odlet i návrat označena tímto smile4.gif, 0 kB smajlíkem, Letuska.cz nám v dalším kroku nabídne lety, ve kterých jsou za tuto cenu dostupná místa. Letuska.cz se snaží nabídnout ty lety, které jsou pro naši cestu nejvhodnější. pokaždé si všam můžete zvolit jinou variantu.
U ceny však může být uveden také tento smile3.gif, 0 kB smajlík, který nám říká, že cena je dostupná v jinem termínu, který je v limitu s požadovaným typem hledání. Pokud si tuto cenu vybereme, v dalším kroku se nám zobrazí kalendáře, abychom si vybrali alternativní termín a teprve posléze nám Letzska.cz nabídne dostupné lety.
Může se také stát, že uvidíme tohoto smile5.gif, 0 kB smajlíka. Letuska.cz bohužel našla cenu, která je dostupná, ale termín je již v krajních limitech a je předpoklad, že nabídka nebude zajímavá. Nicméně, pokud si ji vyberete, budete mít opět k dispozici kalendáře a poté přehled letů s dostupnou cenou.
Občas můžete narazit na tento smile.gif, 1 kB smajlík. Letuska.cz nemohla získat informace o dostupnosti této ceny. Pokud Vás tato cena zaujala, stačí na ni kliknout a Letuska.cz se spojí znovu s rezervačním systémem, aby informace ověřila. poté se smajlík upraví podle aktuální dostupnosti.
V ojedinělém případě se může stát, že je letecká společnost vyprodaná, v té chvíli se Vám an monitoru zobrazí tento smile2.gif, 1 kB smajlík.

Ceník poplatků

Ceník poplatků pro individuální klienty při rezervacích on-line

POPLATKY ZA VYSTAVENÍ LETENEK

poplatek za vystavení letenky 380, - Kč
poplatek za vystavení letenky nízkonákladové společnosti 150, - Kč
* nezahrnuje poplatek za platbu kartou nízkonákladovému dopravci
* letenky nízkonákladových dopravců jsou vždy nevratné

STORNOPOPLATKY PŘI REFUNDACÍCH LETENEK

nevratné letenky rezervované on-line:

stornopoplatek společnosti Asiana 380, - Kč
(klientovi se vrací let. poplatky po odečtení stornopoplatku Asiany a poplatku za zpracování refundace)

vratné letenky rezervované on-line:

stornopoplatek tarifu dle podmínek konkrétní letenky
stornopoplatek společnosti Asiana 1380, - Kč

POPLATKY ZA ZMĚNY A PŘEVYSTAVENÍ LETENEK (MĚNITELNÝCH)

poplatek letecké společnosti dle podmínek konkrétní letenky
letenka vystavená v kancelářích spol. Asiana 750, - Kč
letenka vystavená mimo kanceláře spol. Asiana 1000, - Kč

Refundace tax: poplatek za zpracování refundace 250, - Kč

* výše storno poplatků společnosti Asiana se může lišit na základě smluvních podmínek


Created by Stranky na míru  |   Letenky Výhodně Net  |  Mapa serveru
Copyright 2007 - 2021 Letenky Výhodně Net
Lekárna / Spolujízda / Půjčovna / Paintball / MamiLátky - Látky a galanterie pro vaší tvorbu. / Vtipy, ftipy, vtipky